Důležité: Článek vznikl v minulosti. Informace v něm uvedené již možná nejsou v souladu s aktuální právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Půjčka od soukromé osoby

[20-7-2015]

Půjčka od soukromé osoby v hotovosti je využívána především méně bonitními klienty - důchodci, osobami v registru dlužníků nebo matkami na mateřské dovolené. Půjčka je nebankovní, a tím se v mnohém liší od bankovní půjčky. Poskytují ji bohatí lidé, kteří se půjčením svých peněz stávají takzvanými investory.

Pokud si nemůžete vybrat z nabídky půjček od banky, sežeňte si investora a sestavte si půjčku tak, aby vám vyhovovala a vaší finanční situaci pomohla vyřešit.

Výhody půjčky od soukromé osoby

Půjčka od soukromé osoby je půjčkou nebankovní, takže se vyhnete nepříjemnému a nekonečnému papírování, které by vás u banky čekalo. Jednou z hlavních výhod je také to, že investoři nenahlížejí do registrů dlužníků, takže půjčku získá i hodně zadlužený člověk. Peníze z této půjčky jsou snadné a rychlé. S investorem se dá snadno domluvit na splátkách a úroky také nebývají nejvyšší. Investorovi budete ručit svým majetkem, ale ne nemovitostí, což je pro většinu lidí příjemnější.

Jak půjčku od soukromé osoby získat

Investora pro svou půjčku seženete jednoduše pomocí internetu nebo inzerce v novinách. Pokud odpovídáte investorovi prostřednictvím internetu, budete s největší pravděpodobností vyplňovat online formulář, kde uvedete představy o tom, jak by půjčka měla vypadat. Následně vás investor kontaktuje s rozhodnutím, zda má zájem vám půjčku poskytnout či nikoliv. Je velice důležité si investora prověřit dříve, než něco podepíšete. Pokud si investora neprověříte a smlouvu pořádně nepročtete, můžete také pěkně nalétnout. Dejte si pozor, zda investor nemá na internetu už nějaké negativní recenze a jestli nejsou ve smlouvě žádné skryté dodatky, například o splacení do 24 hodin.